1 2 3 4

Princezná bez korunky (2010)

Keď niekde niečo chýba, sú dve možnosti: alebo sa to rýchlo nájde a hotovo, alebo sa to hľadá pomaly a z toho hľadania môže byť rozprávka. Keď však chýba kráľ, ktorý by pol kráľovstva dal, a keď chýba princ, čo by o to stál, akáže to bude rozprávka?

Aká? Nuž taká, akú si ju vymyslíme. Veď napokon: čarovný les máme, kúzla orientálnych krajín na nás takisto čakajú, mesačná a slnečná krajina ponúkajú mnoho tajomstiev a hrad – ten máme tiež! Býva v ňom kráľovná, ktorej sa aktuálne stratil kráľovský manžel (nestalo sa to prvý raz), ale čo je horšie: princezná nemá princa a bez princa nemôže byť svadba!

Aj najnovšia rozprávka na Kežmarskom hrade rieši zložité problémy a keď sa nevyriešia, rozprávka sa nemôže skončiť dobre.

Návšteva fitnescentra so špeciálnym poradenstvom v cene vstupenky! 

Interiéry hradu sa zmenili na rozprávku: začínali na kope haraburdia, ktorá bola kedysi kráľovstvom. Zostal tam len šašo, ktorý si nevie rady. Zato kráľovná, tá presne vie, čo urobí so starým nábytkom, látkami, šatami a šperkami! Vymyslela si zaujímavý projekt! Jej kráľovská dcéra si vymyslela zasa cestu po svete, aby našla dediča trónu, len nikde sa jej veľmi nedarí. Slnko a Mesiac jej síce dajú radu, ale kúzelný vták nie je vôbec taký kúzelný, ako sa zdá. Ani múdri orientálni princovia nie sú až takí múdri a niekoľko múdrych slov jej ponúkne až sama príroda v neopakovateľnej, poetickej a dojímavej metafore... Uznáte, že toto proste treba vidieť!

Rozprávku na Kežmarskom hrade tak, ako každý rok dopĺňali veselé pesničky z autorskej dielne Róberta Mankoveckého a herci ich v každom predstavení spievali naživo. Kežmarský hrad sa počas MDD v júni a dní Európskeho ľudového remesla stal druhým domovom pre 32 mladých hercov, ktorí zaviedli deti i dospelých do sveta rozprávky a fantázie.

Čo nás všetkých prekvapilo, bol 4. jún, kedy sa v piatok ráno vylial po vyše štyridsiatich rokoch ľubický potok a spôsobil nielen veľa škody v pivniciach, záhradách a domoch mnohých našich hercov, ale znemožnil nám hrať a takmer "zalial" aj hrad. Museli sme evakuovať hradnú knižnicu v budove administratívy a do poobedňajších hodín sme ostali doslova v hrade uväznení.

exTEATRO - občianske združenie
Kruhová 117
059 71 Ľubica

IČO: 37946366 DIČ: 2021962481
SK39 0200 0000 0019 7533 2659