1 2 3 4

Hľadanie strateného kráľovstva (2009)

Hlavnou postavou našej rozprávky bol tento rok šašo. Klasický dvorný šašo z klasického kráľovstva, v ktorom vládol múdry kráľ, láskavá kráľovná, určite tam bola aj krásna princezná, dobrí a tuční kuchári, dvorní umelci, komedianti, nejakí podvodnícki alchymisti – skrátka všetko, čo v takom normálnom kráľovstve byť má a byť musí.

Ale načo by už dnes komu bolo klasické kráľovstvo? Deti už nemajú rady rozprávky, kráľovstvá netreba a netreba ani šašov. Dnešné deti už neuveria, že nejakú Snehulienku otrávili jablkom, že trpaslíci sa od žiaľu takmer zbláznili a Snehulienku strážili a nespali len preto, aby ju v noci niekto neobťažoval, keď tam bude ležať a čakať na princa. Alebo že ježibaba chcela zožrať Janka a Marienku len preto, že v situácii nedostatku potravín skonzumovali časť jej medovníkovej strechy. Kto by dnes veril, že nejaký princ sa predieral hustým krovím len preto, aby našiel nejakú Ruženku... dnes je  všade naokolo toľko krásnych dievčat a na krovie máme pokročilú záhradnú techniku!

A tak sa stalo, že náš šašo zostal bez práce. A dnes byť bez práce – to je už čo povedať! Radšej vlastne ani nehovoriť! Po cestách – necestách sa náš šašo stretol s ďalšími nepotrebnými ľuďmi tradičného kráľovského dvora: jeden je tuším nejaký maliar a ten druhý muzikant. Uznajte: maliar a muzikant dnes, keď všetky deti majú digitálne foťáky a MP3 prehrávače! Naozaj smiešne.

Nepotrebná rozprávková trojica prišla až na hrad, v našom prípade kežmarský. A povedali si: dosť, nikam už nejdeme. Ale šašovi to nedá pokoj a preto sa vydá na cestu po neznámom hrade. Chce preskúmať jeho tajné zákutia, veže a podkrovia... musí predsa existovať kráľovstvo, kde by aj dnes potrebovali obyčajného dvorného šaša... alebo nie? To už naozaj nikto nikomu nič negarantuje? Toto je len začiatok nášho najnovšieho príbehu.

Interiéry hradu sa zmenili na rozprávku: začínali sme v Krčme na konci sveta, pokračovali v Čiernom kráľovstve, videli ste Snehulienku, Šípkovú Ruženku, ale aj dve exotické krásky Kofi a Dali, ktoré pricestovali až z ďalekej Afriky v rámci projektu Sweet&Sugar-Kat&Hany (keď už žijeme v dobe projektov, čo by sme si nejaký nevymysleli, no nie?). V našom čarovnom lese bývali tučné víly i vták Ohnivák, ďalej babička – bylinkárka, ktorá namiešala všakovaké odvary, a napokon i to kráľovstvo sa našlo.

exTEATRO - občianske združenie
Kruhová 117
059 71 Ľubica

IČO: 37946366 DIČ: 2021962481
SK39 0200 0000 0019 7533 2659