1 2 3 4

Čierna panička (2007)

Prehliadka vraku legendárneho Titanicu v rozprávke?!

Tmavá pivnica, kopa hliny a prázdna truhlica. Chudobný kežmarský hodinár tu kedysi vykopal poklad. Čierna panička mu ukázala, kde treba kopať. Ale nebolo to zadarmo. Musel jej sľúbiť to, o čom doma nevie. Mnohí správne tušíte, že hodinár so ženou čakali dieťatko. Keď mala Zuzanka, lebo také meno jej dali, sedemnásť rokov, Čierna panička si ju odviedla do svojho kráľovstva. Potiaľto rozprávku poznáte. Ale viete, čo Zuzanke prezradili čarovné víly? Viete, že musela vstúpiť pod morskú hladinu, aby sa stretla s chobotnicou Alicou, morským koníkom Toníkom a po ceste stretla veľa ďalších postavičiek? Tie ju priviedli až pod šibenicu...

I štvrtý rok sme ponúkli zaujímavú inscenáciu rozprávky, ktorá sa hrala priamo v expozíciách hradu. Autorská rozprávka, v ktorej deti našli známe i menej známe rozprávkové postavičky. Dej rozprávky sa odohrával v celom hrade: Zuzanka s deťmi, i veľkými „deťmi“ putovala z miestnosti do miestnosti, akoby z krajiny do krajiny.

Interiéry hradu boli doplnené divadelnou scénografiou: rybárska izbietka, podmorské laboratórium, čarovný hájik, jaskyňa bez draka, ale s básnikom a jeho múzou a nekonvenčne poňaté kráľovstvo Čiernej Paničky.

Scenár k rozprávke aj tento rok napísal Marcel Hanáček, vedúci divadla exTEATRO, pod réžiu sa spolu s ním podpísala Katarína Bartková. Rozprávku na Kežmarskom hrade tak, ako každý rok dopĺňali veselé pesničky z autorskej dielne Róberta Mankoveckého a herci ich v každom predstavení spievali naživo. Kežmarský hrad sa počas troch dní Európskeho ľudového remesla stal druhým domovom pre 32 mladých hercov, ktorí zaviedli deti i dospelých do sveta rozprávky a fantázie.

A ešte jedna dôležitá informácia: v cene vstupenky bola zahrnutá aj prehliadka vraku legendárnej lode Titanic!

exTEATRO - občianske združenie
Kruhová 117
059 71 Ľubica

IČO: 37946366 DIČ: 2021962481
SK39 0200 0000 0019 7533 2659