1 2 3 4

Frankensteinova teta (2023)

Obsah:


 

Fotogaléria z generálky - autor fotografií Drahomír Thomay

 

 

Frankensteinova teta

Rozprávka na Kežmarskom hrade

Rozprávka - Frankensteinova teta - plagátKaždý hrad má svojich duchov aj svoje strašidlá. Hana prichádza na svoj starý hrad a už od začiatku sa jej niečo nepozdáva. Ľudia o hrade hovoria zvláštne legendy a ani Hane sa hrad nepozdáva. Stretáva tam ľudí, ktorí by už nemali žiť – ako to, že ich vidí a rozpráva sa s nimi? Vraj zostrojili umelého človeka – ale čo je to za hlúposť? Veď to sa nedá. V noci počuť zavýjanie vlkov a krásna Alžbeta dokáže prechádzať cez steny. Čo to má všetko znamenať?

Príďte na Kežmarský hrad a spoznajte jeho obyvateľov, ktorých bežne nevidno, ale žijú tam stáročia. Prečo sa stali duchmi? A prečo sa ich ľudia boja? Výpravná rozprávka Frankensteinova teta na motívy novely, ktorú napísal Alan Rune Pettersson o duchoch a strašidlách, ktoré môžu byť všade okolo nás.

Predstavenie hráme pre školy v dňoch od pondelka 29. do stredy 31. mája, začíname o 8:00

Vstup do hradu každých 20 minút, dĺžka predstavenia do 90 minút.

Novinka:

Pre veľký záujem verejnosti ponúkame tento rok novinku: príďte si urobiť príjemný, strašidelný, romantický, už takmer letný podvečer do priestorov Kežmarského hradu.

Rozprávku nielen pre deti budeme hrať už v nedeľu 28. mája od 16:00. Vstup každých 20 minút, hráme aj v noci – tak, ako známy projekt Krvavé dejiny.

Tieto večerné predstavenia sú určené najmä pre dospelých divákov, deti môžete pokojne nechať doma – veď aj dospelí sa radi boja a páčia sa im rozprávky.

Počet vstupeniek bude obmedzený, budú sa dať zakúpiť v pokladni Kežmarského hradu.

Rezervovať voľné vstupy môžete telefonicky na čísle 0918 742 726 alebo e-mailom na lektori@kezmarok.com. V kalendári podujatí Múzea v Kežmarku sa nachádza tabuľka, kde nájdete aktuálnu obsadenosť vstupov.

 

Za podporu tohto projektu ďakujeme
exTeatro podporuje Obec Ľubica  
Podporené mestom Kežmarok
Projekt podporený z rozpočtu Prešovského samosprávneho kraja
 

Súkromné konzervatórium Nitra / Divadlo Andreja Bagara Nitra / Umelecko-dekoračné dielne SND
Stolárstvo Babič / Centroglob

 

 
exTEATRO - občianske združenie
Kruhová 117
059 71 Ľubica

IČO: 37946366 DIČ: 2021962481
SK39 0200 0000 0019 7533 2659